ATF Heavy Transport z siedzibę w Łomiankach koło Warszawy, od 1990 roku zajmuje się specjalistycznym transportem samochodów.

Firma rozpoczęła swoją działalność pod nazwą Adam Club, początkowo specjalizując się w transporcie samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Już w 1990 roku przewieźliśmy 60 000 pojazdów osobowych.

W 1998 roku Adam Club zmienił nazwę na ATF Heavy Transport oraz profil działalności na transport pojazdów ciężkich (ciągników siodłowych, podwozi pojazdów ciężarowych, ram autobusowych, maszyn rolniczych i budowlanych oraz jachtów).

W 1999 roku zmodernizowano dział serwisowy ATF Truck Service, w którego obszarze działania znalazły się również: mechanika pojazdowa, elektryka samochodowa, blacharstwo, lakiernictwo, naprawa i wymiana ogumienia. W 2000 roku ATF Heavy Transport podpisał kontrakt z Volvo Polska na transport pojazdów ciężarowych Volvo z zakładu produkcyjnego we Wrocławiu do odbiorców w Polsce.

Rok 2001 był znaczącym rokiem dla ATF, gdyż jako pierwsza firma transportowa w Polsce uzyskał w BVQI certyfikat nowej normy ISO 9001:2000.

W przełomowym roku 2002 ATF Heavy Transport rozpoczął dystrybucję pojazdów ciężarowych Volvo z zakładu produkcyjnego w Gent (Belgia) do odbiorców w Polsce.

W roku 2003 ATF Heavy Transport podpisał kontrakt na dystrybucję pojazdów ciężarowych Scania z fabryk w Sodertalje (Szwecja) i Zwolle (Holandia). Kolejnymi krokami było otwarcie oddziału firmy w Gdańsku na terenie Wolnego Obszaru Celnego oraz znaczące zwiększenie floty autotransporterów.W tym samym roku ATF Heavy Transport podpisał również nowy kontrakt z Volvo Logistics Europe na wyłączną dystrybucję pojazdów ciężarowych Volvo do Polski.

W roku 2004 rozszerzono kontrakt z firmą Scania o dystrybucję pojazdów ciężarowych na terenie Litwy, Łotwy i Estonii. Ponadto firma otrzymała kolejny certyfikat jakości - ISO 14001:2000, który potwierdził spełnienie restrykcyjnych wymogów w zakresie ochrony środowiska. Wszystkie autotransportery wyposażono w system nawigacji satelitarnej GPS. Wdrożono także autorski program TM1 umożliwiający kontrahentom ATF uzyskanie informacji o zleconej usłudze w czasie rzeczywistym.

Globalny przetarg zorganizowany w 2006 roku przez Volvo Logistics Corporation zaowocował ponownym podpisaniem nowego kontraktu na dostawę pojazdów Volvo do dealerów i firm zabudowujących w Polsce. Rok później została również przedłużona umowa z firmą Scania CV.


© 2008 ATF Heavy Transport; projekt - Kostek Studio